Skiepai nuo erkinio encefalito!

2022-03-20
erke.png

Erkinis encefalitas – žodžiai, gąsdinantys kiekvieną. Tai Flaviviridae šeimos viruso sukeltas smegenų audinio uždegimas. Erkės yra šio viruso rezervuaras ir pernešėjas. Į žmogaus organizmą virusas patenka įkandus erkei.

 

Dažniausiai pasireiškiantys simptomai: raumenų skausmas, karščiavimas, kosulys, dusulys, paralyžiai, traukuliai, pykinimas, pusiausvyros sutrikimai, galvos skausmai. Suaugusiųjų mirštamumas nuo erkinio encefalito Europoje svyruoja nuo 0,5 iki 2 proc., ilgalaikių liekamųjų reiškinių, persirgus EE, turi 26–46 proc. persirgusių suaugusiųjų, Lietuvoje – 30 proc. pacientų.

 

Erkinio encefalito  pasekmės gali būti vidutinio sunkumo ir sunkios. Ilgalaikės vidutinio sunkumo pasekmės yra stebimos 20 proc. pacientų, o neįgalumą sąlygojantys sunkūs liekamieji reiškiniai – 8,5 proc. persirgusių erkiniu encefalitu.

 

Vidutinio sunkumo liekamieji reiškiniai – tai miego, atminties ir dėmesio sutrikimai, dirglumas, emocinis labilumas, dažni galvos skausmai. Europoje atliktų studijų duomenimis, atminties, dėmesio ir koncentracijos sutrikimus turi 8–16 proc. persirgusių EE, emocinį labilumą – 10–48 proc., galvos skausmus – 11–42 proc. Lietuvoje EE liekamųjų reiškinių dažnis ir pobūdis yra analogiškas. Maždaug 15 proc. ligonių, persirgusių EE, turi ilgalaikių vidutinio sunkumo liekamųjų reiškinių.

 

Sunkūs liekamieji reiškiniai – tai paralyžiai ir parezės, raumenų atrofijos, traukuliai, psichikos sutrikimai, tremoras, pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimai. Parezės ir paralyžiai persirgusiems erkinį  encefalitą žmonėms stebimi 4,8 proc. atvejų, tremoras – 2,5 – 10 proc., psichikos sutrikimai – 1–2 proc., žymus klausos sumažėjimas – 2–8 proc.

 

Sergamumas erkiniu encefalitu pasaulyje ir Lietuvoje nuolat auga! Maloniai kviečiame Jus nieko nelaukti ir REGISTRUOTIS TELEFONU arba atvykti į kliniką skiepams!

 

Vakcinacijos kaina tik 30.00 Eur.